תחומי האימון


אישית עברתי תהליכים רבים ושונים בחיי, אחד המשמעותיים ביותר היה תהליך האימון שעברתי בעצמי. הגעתי אליו מתוך משבר אישי עמוק, ותחושת תקיעות חזקה ביותר. הייתה בי מודעות והבנה עמוקה שאני מוכרח משהו או מישהו לסייע לי היכן שאינני מצליח עד כה לבדי, וכך התחיל התהליך שלי. התובנות, ההתמודדות והיישום עזרו לי בתוך חודשים ספורים ליצור את פריצת הדרך המשמעותית ביותר בחיי. משם המרחק ללמוד את עקרונות האימון ולהפוך למאמן בעצמי היה קצר.אימון – אישי

אימון הינו תהליך שמטרתו ליצור שיפור והצלחה.
בתהליך האימון אנו לומדים כלים שאת רובם אנו מכירים, אלא שלעיתים אין אנו ערים מספיק לחשיבותם ולא משתמשים בהם בצורה נכונה המשרתת אותנו. תפקיד הכלים לעזור לנו להקנות הרגלים חדשים, על מנת ליצור הצלחה.
אימון, כמו בספורט, מצריך תרגול והפנמת הסיבה או המטרה לתרגול. לדוגמא: שחקן כדורסל הרוצה להיות מקצוען, חייב לתרגל מאות זריקות לסל ביום. לכן קוראים לזה אימון זריקות, כלומר חזרה על אותה פעולה עד אשר היא הופכת להיות הרגל. אימון אומר עבודה מנטאלית על עצמך ולגרום לך להאמין בעצמך ע"י עשייה. אדם שיודע להגיד ולדבר, אך לא מבצע ומיישם, לא יגיע להישגים שירצה ויהפוך לאדם בעל אופי חלש וחסר ביטחון עצמי. תהליך האימון מפתח אצל כל אדם חוסן מנטאלי וצורך לעשייה, וכך הוא מגיע להצלחות ולסיפוק גדול בחיים. האימון מלמד אותנו כיצד להתמודד עם החיים ואיך לא לוותר ולהרים ידיים.
תפקיד המאמן בתהליך הוא ללמד איך להתמקד בפתרונות ולא בבעיות. רובנו מוותרים ומתייאשים פעמים רבות, כיוון שאנו מתמקדים במחשבותינו בבעיות. כך אנו נלחצים ושוכחים כי לכל בעיה קיים פיתרון. לכל דבר בחיים ישנו את ההיפך: שחור ולבן, שמחה ועצב, שמיים וארץ, בעיה ופיתרון. החיים לא תמיד פשוטים ולעיתים אף מאתגרים ומעמתים, כל שצריך הוא פשוט לתרגל ולהתרגל לשינויים.


אימון

אימון – עסקי

עסקי אישי – אימון זה מיועד לעצמאים או לבניית קריירה אישית מוצלחת
במרחב העסקי הפחדים והעכבות שלנו גדולים עוד יותר. כל אדם הרוצה לפתוח עסק, תמיד יחשוב האם העסק יצליח או לא ולכן רובנו לא פותחים עסקים. באימון העסקי תפקידם העיקרי של המאמן והמאומן, הוא לנסות לנטרל כמה שיותר את הפחדים הללו.
התוצאות צריכות להיות מחוץ למשחק, שכן לו היינו יכולים לחזות את התוצאות מלכתחילה, כולנו היינו יכולים לזכות בלוטו והחיים היו משעממים. החכמה היא לפעול מבלי לפחד מן התוצאות. רק אנשים שמעיזים מגיעים להצלחות, ובשביל להגיע להצלחות חייבים להתמיד, לעבוד קשה, להיות מוכנים לטעות ולהמשיך עד לקו המטרה.
עסק זה כמו חתונה ונישואין, אף אחד לא יודע אם זה יצליח או אם נתגרש. צריך לעבוד ולתחזק כל הזמן את חיי הנישואין, רק כך הם ישתבחו עם השנים. כך גם עסק חייב שיפורים כל הזמן, אחרת גם הוא יקרוס.
אישית אני בעל עסק – לאימון, לחילוץ ושיקום נפגעי סמים ונפש, מרצה לתכנים שונים. העסק שלי מצליח בזכות הכלים שאותם אני מיישם יום יום, נחישות והמון יוזמה ויצירתיות שיווקית. את כל אלא אני מביא לידי ביטוי בתהליכי האימון אותם אני מלווה.

עסקי קבוצתי – אימון זה מיועד לחברות ולעסקים בינוניים
עסק אשר עובד מספר שנים, מסגל לעצמו מגוון של הרגלים. חלק מההרגלים טובים ומקדמים וחלקם מזיקים או מנוונים. בעקבות השחיקה והלחץ לאורך השנים הרבה פעמים אנו מגיעים למצבים של התנהלות מתוך אוטומט ומונוטוניות, זאת אומרת העבודה נעשית כדי להיגמר ולא כדי להשיג הצלחות. התוצאה היא שחיקת העסק, הפסדים ואפילו מצבים של סגירת עסקים.
תפקיד האימון העסקי הקבוצתי לשמש מראה לכל עובד ועובד ובמיוחד להנהלה, מראה זו מאתגרת ליצירת מציאות חדשה וקבלת תובנות אשר גורמות לפריצת הדרך המיוחלת. משלב זה מתמקד התהליך ברכישת הרגלים חדשים המחזקים התנהלות עסקית אפקטיבית, עקביות והתמדה בדרך אל התוצאות העסקיות הרצויות.
אימון עסקי קבוצתי


אימון – משפחתי

האימון המשפחתי מתמקד בשני נושאים: אימון זוגי, ואימון בין הורים לילדים.
באימון הזוגי אנו לומדים היכן אנו צריכים לוותר ואיך אנו מתקשרים. כאשר הגבולות שלנו יהיו ברורים, כך גם הוויתורים יהיו יותר קלים והתקשורת תהיה נכונה וברורה. מרבית הבעיות בזוגיות נובעות מתקשורת לקויה ומשינויים תכופים בגבולות ובהסכמות קודמות שיצרנו. ככל שהגבולות ברורים ושומרים על עקביות, כך הביטחון גבוה יותר ושום דבר לא הופך למובן מאליו.
באימון בין הורים לילדים אנו עובדים קודם כל על גבולות, המעניקים ביטחון לילד. ההורים לומדים להציב גבולות לילד, לא לפחד מהילד וכן מהתוצאות ומההשלכות של הצבת הגבולות. ילד ללא גבולות יהפוך לילד חסר ביטחון עצמי וכך גם הוריו שיפחדו מתגובותיו.
התקשורת עם הילד צריכה להיות תקשורת שכלית ולא רגשית. זאת אומרת שאנו חייבים להרגיש את הילד שלנו, אבל קבלת ההחלטות חייבת להגיע מן השכל ולא מן הרגש. קבלת החלטות המונעת מרגש משמעה ויתורים, חוסר גבולות, חוסר משמעת ולבסוף איבוד שליטה.


אימון – מנטאלי (לספורטאים)

באימון המנטאלי לספורטאים אנו לומדים את חשיבותה של המשמעת העצמית, הסבלנות וההתמדה. אם ברצוננו להפוך למקצוענים ומצליחנים בתחום הספורט, עלינו לנטרל את הרגש ולפעול רוב הזמן מהשכל. בספורט, כמו בכל דבר בחיים, ישנן עליות וירידות, הצלחות וכישלונות. אך אנו חייבים להמשיך ולהתמיד באותה הדרך ובהדרגה להעלות את האינטנסיביות, על מנת לזכות במגמת שיפור הולכת ומתגברת.
בנוסף, ההורים לומדים איך לתקשר נכון עם הילד (הספורטאי) - איך לתמוך ולעודדו נכונה, ולהבדיל איך לא להוסיף עליו לחץ. ילד שרוצה להפוך להיות מקצוען, נדרש לוותר על המון הנאות בחייו האישיים, כמו למשל חיי חברה. על ההורים לדעת איך מתמודדים עם הקשיים שהילד עובר, ובמיוחד הורים שלא עסקו בעצמם בספורט.
אימון מנטאלי לספורטאים

אם אתם מעוניים לחוות חוויה מרגשת בונה ומאתגרת – קבעו פגישה ראשונה, אלא אם יש לך סיבה ממש טובה לדחות (וסביר שאין לך...), צרו קשר עוד היום - הזמן הוא עכשיו!