נושאים להרצאות


ההרצאות פונות לקהל הרחב החל ממתבגרים, חיילים ומשוחררים וכלה בסטודנטים, תרמילאים, הורים, מורים, חברות וארגונים וכיו"ב. אני מאמין כי ההרצאות פונות לכל אדם הרוצה להגביר מודעות ולהעיר את עצמו, לשינוי רצוי בחייו. מתוך הניסיון שצברתי לאורך הדרך ומתוך החיבור ואהבתי לאנשים, אני שוזר את ההרצאות בחוש הומור ודוגמאות אמיתיות מהחיים.החיים הטובים

אימון מנטאלי אישי ורכישת כלים והרגלים נכונים לחיים, על מנת שנוכל להביא את החיים שלנו לאן שאנחנו באמת רוצים. להבדיל, ממרבית האנשים הבוחרים לוותר ולחיות במצב של חוסר ברירה, לכל אחד מאיתנו מגיע ליהנות ולהצליח בחיים.
רובנו מתייאשים ומוותרים לעצמנו כשאנו חיים חיי "אין ברירה" ושיגרה משעממת. זהו המקום לקבל כלים ולשנות את חיינו ממובלים למובלים. מעטים האנשים שקמים בבוקר ואומרים לעצמם: "אני עושה באמת את מה שאני אוהב ורוצה.." בואו לשמוע ללמוד ולשנות.
קהל היעד – כולם


תקשורת זוגית

כל ההתחלות קשות, אבל אח"כ קל יותר. אז זהו שבזוגיות זה הפוך: רוב ההתחלות קלות אבל אח"כ מורכב יותר.
הרצאה זו תעזור לנו לקבל כלים על מנת להקל על הדרך ולשמר את האהבה והכבוד שלנו ושל בן/ת הזוג שלנו. למה להפוך את האהבה להרגל? בואו ונבין שאהבה היא כמו עסק, דבר אשר תמיד אבל תמיד, צריך להשקיע ולשכלל, אחרת העסק דועך ולבסוף נסגר. בואו ליהנות מדרך חדשה.
קהל היעד – סדנאות רווקים ורווקות, זוגות לחיים, וזוגות נשואים, מתנ"סים.

תקשורת זוגית, סדנאות רווקים ורווקות, זוגות לחיים, וזוגות נשואים, מתנסים

תקשורת בין הורים לילדים

"ילדים זה שמחה ילדים זו ברכה כך כתוב בתורה..." אז למה אצל רובנו זה הופך לנטל וטרדה? כאן נקבל כלים נכונים על מנת להפוך את גידול הילדים לחוויה חיובית, מהנה ומשמעותית שלא תשכח, נלמד לתקשר נכון ולהרגיש את ילדינו.
אין ספק שגידול ילדים זו משימה קשה אם לא הקשה ביותר, בעזרת כמה כלים ולא מעט גבולות וחיוכים, נוכל להפוך את חיינו לדבר מעצים ולהנאה יומיומית. הרצאה מרתקת, מלמדת ומעשירה שזורה בהרבה הומור וחיוכים.
קהל היעד – בתי ספר, מתנ"סים, פורומים של הורים.

תקשורת זוגית, סדנאות רווקים ורווקות, זוגות לחיים, וזוגות נשואים, מתנסים

ספורט כמקצוע

בילדותי הייתי שחיין במשך 7 שנים, ברמה של נבחרת ישראל לנערים. לפני 20 שנים, המודעות לאימון המנטאלי לא הייתה קיימת. כאשר התחלתי לאמן כדורסל, הבנתי עד כמה חשוב האימון המנטאלי, הביטחון העצמי, ההתמדה והמשמעת – הם שגורמים לנו לרצות להמשיך ולהתקדם. היום המודעות גברה ורואים גם תוצאות, יותר ילדים מתמידים וההישגים הבין לאומיים שלנו כמדינה רבים יותר.
איזה אבא לא רוצה שהבן שלו יהיה עודד קטש או יוסי בניון? הבעיה היא שרובנו מלחיצים ולוחצים על ילדינו ואפילו גורמים להם נזקים נפשיים קשים מנשוא. אנו ההורים יודעים שבשביל לרכוש מקצוע צריך ללמוד להתמיד ולהשקיע, אך ספורט בשונה משאר המקצועות הוא המקצוע היחיד שדורש למידה ואימון מילדות. אל לנו לשכוח דבר חשוב ומהותי, לילד עדיין לא קיימים הבגרות והחוסן הנפשיים של אדם בוגר. בואו ללמוד איך עושים זאת נכון. התמדה, נחישות ותקשורת הם שם המשחק. בהרצאה זו נקבל כלים להצליח ולהבין שהיום ספורט הוא מקצוע מכובד לכל דבר.
קהל היעד – ספורטאים והוריהם, מאמנים ורכזי ספורט.


חיילים משוחררים

כל חייל שמשתחרר חושב ורוצה לכבוש את העולם, אך במציאות רובנו הופכים ככלל בני האדם לאנשים רגילים ומפתחים חיי שיגרה ללא הגשמת חלומותינו. המסגרת הצבאית היא אמנם מסגרת נוקשה ומעיקה, אך היא גם מסגרת מאוד ברורה וחיובית. לכל חייל יש מפקד, זאת אומרת שכל חייל מבין בדיוק מהו תחום אחריותו וברור לו מה יקרה אם לא יבצע את המוטל עליו.
האזרחות היא דבר שונה לגמרי, המעבר לאזרחות בדרך כלל גורם לבלבול, כל אחד אמור להפוך ולהיות המפקד האישי של עצמו. שזה אחד הדברים הקשים בחיים. כאשר אנחנו הופכים להיות המפקד של עצמנו מתחילים להופיע הויתורים, ההתמדה נשכחת וכך אנו לא מצליחים להגיע למטרות שהצבנו לעצמנו.
בהרצאה זו נלמד להפוך להיות המפקד הכי טוב זה שלא מוותר זה שנחוש ומתמיד. ממש כמו מפקד בצבא. אם לכל אחד מאיתנו היה מפקד גם באזרחות, התוצאות היו שונות לגמרי ולטובה. הרצאה זו מלאה בכלים מכוונים כיצד להתנהג באזרחות ותעזור לנו להגשים את חלומותינו וליהנות מפרי עמלנו בהרצאה זו נקבל כלים נכונים ומכוונים ליציאה לאזרחות.
קהל היעד – אנשי צבא, חיילים לפני שחרור תקשורת זוגית, סדנאות רווקים ורווקות, זוגות לחיים, וזוגות נשואים, מתנסים


הטיול הגדול

אין כמו לצאת לטיול ארוך וגדול לאחר השחרור מן הצבא, אולם עודף ביטחון עצמי ושבירת כל הכללים והגבולות עלולים להוות סכנה. מחשבה כמו: " מי יכול עלי, אני סיימתי גולני, אני הולך לעשות חיים וכלום לא יכול לקרות לי..." צריכה להדליק נורה אדומה, לא נכון ולא חכם. כאשר אדם עובר ממסגרת חזקה וברורה למסגרת ללא גבולות כמו הטיול הגדול "החופש המוחלט", רבים הסיכויים שיאבד את דרכו.
כל חיינו אנו נמצאים במסגרות, היו לנו מפקדים, מורים, גננות והורים שלקחו עלינו אחריות והתוו לנו את דרכנו. המעבר למסגרת משוחררת מגבולות ופקודות, יכול להיות מאוד מבלבל ולערער את נפשנו.
בעברי טיולים רבים וניסיון רב בהדרכת טיולים בחו"ל לבני נוער ולחיילים משוחררים. חוויתי מקרים רבים של תרמילאים או מטיילים שאיבדו את דרכם ואת מטרתם. פגיעה נפשית יכולה להיות קשה בהרבה מפגיעה פיזית, וזוהי עובדה שרבים מאיתנו לא מודעים לה. בכל שנה מדווחים כעשרה אחוזים מהתרמילאים שמתערערים בנפשם במהלך הטיול (נפגעי "החופש המוחלט") וחוזרים או מחולצים לארץ. פגיעה נפשית היא פגיעה קשה, שזמן ההחלמה ממנה הוא תהליך ארוך ולפעמים אף נמשך לאורך כל החיים. הורים רבים לא מבינים מה עובר תרמילאי בזמן הטיול ומדוע בנם לא מצליח לבנות את חייו.
בואו לקבל הכוונה וכלים על מנת ליהנות מן הטיול ולחזור הביתה בשלום להורים. והעיקר כמובן שבאמת נעשה חיים, אך עם מעט גבולות מסוימים. הרצאה זו היא אחת ההרצאות המרתקות ביותר, סיפורים מרתקים, תובנות מדהימות ואפילו גם הומור.
קהל היעד – בתי ספר, מטיילים, תרמילאים והוריהם, חיילים


פסיכוזה והתקף פסיכוטי

כל אדם עובר טראומות וריגושים בחייו, אירועים אלה גורמים לנו להבין את החיים ולקבל תובנות. תובנות אלו גורמות ללחץ נפשי כשהן מגיעות בכמות גדולה בטווח זמן קצר ללא יכולת הכלה, ומכאן יכולת קבלת ההחלטות נפגעת. תובנה היא דבר מדהים כאשר אנו מצליחים להפנים וליישם אותה, אך כאשר לא מיישמים מתחיל להיווצר לחץ נפשי לרוב מבלי שנשים לב לכך. דבר זה גורם להתפתחות התנהגותית פרנואידית וכאשר תובנות אלו מתחזקות שוב ושוב הן יהפכו למצב חרדתי ומשם להתקף פסיכוטי. ההתקף הפסיכוטי הוא חלק מתהליך שנקרא פסיכוזה
בהרצאה זו נלמד מהי פסיכוזה? ומהו התקף פסיכוטי? כיצד מזהים אותם? סימנים מקדימים ודרכי פעולה והתמודדות עם המצב. דרכי טיפול ושיקום ותהליך החזרה לחיי קהילה נורמטיביים. מה עובר על חיי המשפחה? ודרכי התמודדות.
מוזמנים להרצאה כובשת ומרתקת שתעניק תובנות ואופטימיות להמשך הדרך.
קהל היעד – בתי ספר, אוניברסיטאות ומכללות, מתנ"סים, חיילים...


אלו הן הרצאות מובנות ומבוססות, כמובן שקיימת גם האפשרות להתאמת הרצאות מיוחדות בהתאם לאופי הפגישה ועל פי קהל היעד.


חשוב לציין כי חווית ההרצאה שתקבלו מיניב אינה עוד סתם הרצאה, כאן תקבלו חוויה עמוקה שתשאיר לכל אחד ואחת מכם טעם מיוחד ותובנות ליישום מיידי ואפקטיבי. כל זאת כמובן הודות לדמותו הייחודית של יניב, אורח חייו הבלתי שגרתי וכישרונו הטבעי להעברת המסרים בחן, בעומק ובהומור נקי.